Linda Zellner

Ordförande

Näringslivsrepresentant, Perstorp AB, Perstorp

linda.zellner@perstorp.com

Agneta Sjögren

Sekreterare

agneta.sjogren@kemisamfundet.se

Karolina Broman

Docent i kemididaktik på Umeå universitet

karolina.broman@umu.se

Magnus Ehinger

Lektor i kemi och biologi på gymnasieskolan Spyken, Lund

magnus.ehinger@lund.se

Lars-Ivar Elding

Professor emeritus vid Centrum för analys och syntes, Lunds universitet

lars_ivar.elding@chem.lu.se

Johan Elf

Professor i fysikalisk biologi vid Uppsala universitet

johan.elf@icm.uu.se

Ulf Ellervik

Professor i bioorganisk kemi, Lunds universitet

ulf.ellervik@chem.lu.se

Nils Hannerz

Näringspolitisk chef på IKEM,
Stockholm

nils.hannerz@ikem.se

Johanna Juhlin

Lärare Ma/NO, Kunskapsskolan Lund
Förhandlingsombud, huvudskyddsombud, Sveriges Lärare Kunskapsskolan Lund

johanna.juhlin@kunskapsskolan.se

Linda Lindberg

Förstelärare i NO och lärande för hållbar utveckling på Casa Montessori, Partille 

linda.lindberg@casamontessori.se

Sophie Manner

Studierektor samt forskare, Lunds universitet, Lund

sophie.manner@chem.lu.se

Kálmán Szabó

Professor vid Institutionen för organisk kemi, Stockholms universitet

kalman.j.szabo@su.se

Xiaodong Zou

Kontakt för IUCr
Professor vid Institutionen för material och miljökemi, Stockholms universitet

xiaodong.zou@mmk.su.se

Lars Öhrström

Kontakt för IUPAC
Professor i oorganisk kemi. Chalmers, Göteborg

ohrstrom@chalmers.se